Atvirukų paroda „Laisvai Lietuvai – 30“

Rasa Arlauskienė
,
Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Šis pavasaris Lietuvai buvo ypatingas, kovo 11-ąją šventėme Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad Lietuva nuo šiol tampa nepriklausoma valstybe.

 

Ši diena atvėrė Lietuvos visuomenei unikalias savirealizacijos galimybes. Nepriklausomybės laikotarpis kiekvienam iš mūsų suteikė laisvę į žodį, į vertinamas ir ginamas žmogaus teises bei laisves – tai didis laikotarpis, nes dabartinė Lietuvos piliečių karta, gimusi ir subrendusi Nepriklausomybėje, nori būti laisva tam, kad galėtų nevaržomai sakyti savo mintis, kurti savo Valstybę ir būti už ją atsakinga.

 

Laisva Lietuva – tai didelis laimėjimas, kuriuo turime didžiuotis, nes tai unikalių galimybių laikotarpis, leidžiantis įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, išlaisvinti kūrybiškumą. Tik dabar yra geriausias laikas vertinti tai, ką turime ir kuo galime didžiuotis bei drauge ir toliau kurti Valstybės ir mūsų visų ateitį.

 

Minint Lietuvos nepriklausomybės 30-metį, Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje švenčių netrūko. Visą mėnesį vykę renginiai buvo skirti vaikų tautinei savimonei puoselėti, pilietiškumo jausmui, pagarbai savo šaliai, kultūrai, žmonėms, meilei gimtajam žodžiui, dainai ir šokiui ugdyti.

 

Šios gražios šventės proga Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytojos aš, Rasa Arlauskienė, ir Kristina Serapinaitė organizavome respublikinę kūrybinių atvirukų parodą „Laisvai Lietuvai – 30“.

 

Kuriant atvirutes ugdėme vaikų meninę kompetenciją: kūrybiškumą, estetinį suvokimą, skatinome ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų bendruomenių socialinę partnerystę. Vaikai susipažino su įvairiomis atvirukų kūrimo technikomis. Kartu su vaikais kūrėme atvirutes, į kurias įdėjome daug meilės, pastangų, kruopštumo ir kūrybingumo.

 

Organizuodami parodą, norėjome, kad kuo daugiau Lietuvos įstaigų prisijungtų prie gražios mūsų iniciatyvos. Rezultatą pasiekėme – prie šios idėjos prisijungė 49 įstaigos iš visos Lietuvos, sulaukėme virš 400 įvairaus dizaino kūrybinių atviručių. Nustebino penki dalyviai iš Vokietijos, kurie taip pat atsiuntė atvirutes su šilčiausiais palinkėjimais Lietuvai.

 

Norėjome, kad parodą pamatytų kuo daugiau žmonių ir mums tai padaryti padėjo Kelmės rajono Žemaitės viešosios bibliotekos Užvenčio bibliotekininkė Regina Karpienė. Nedidelė, jauki biblioteka puikiai tiko atviručių ekspozicijai.

 

Kovo 10 d. Užvenčio bibliotekoje vyko iškilmingas kūrybinių atvirukų parodos „Laisvai Lietuvai – 30“ pristatymas ir atidarymas, integruota geografijos-istorijos pamoka Kovo 11-osios progai paminėti. Pamoką vedė Šiaulių universiteto studentas Laurynas Giedrimas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras