Apie nacionalinį saugumą – patraukliai ir šiuolaikiškai

Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė
,
projekto koordinatorė

Nors Lietuva jau 15 metų yra visateisė NATO organizacijos narė, nacionalinis saugumas išlieka itin aktuali tema. Visuomenė dažnai nepakankamai žino apie nacionalinio saugumo grėsmes arba laiko jas išimtinai kariuomenės, saugumo tarnybų reikalu. Siekdama keisti tokias nuostatas, Vilniaus „Laisvės“ gimnazija šiemet organizuoja tarpmokyklinį projektą „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“, prie kurio mielai prisijungė trijų Vilniaus gimnazijų (Antakalnio, Salomėjos Nėries ir „Minties“) mokiniai bei mokytojai. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su pagrindiniais nacionalinio saugumo aspektais ir siekti, kad išsiugdytų šalies gynybą stiprinančias vertybines nuostatas ir gebėjimus.

 

Pirmasis projekto etapas vyko šių metų gegužės 15 d. Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje. Siekiant sudominti gimnazistus nacionaliniu saugumu ir jo būkle, šalies gynyba, supažindinti su nacionalinio saugumo samprata, krašto gynybos sistema, pilietinio pasipriešinimo samprata, karo prievolės atlikimo būdais, grėsmėmis šalies nacionaliniam saugumui ir kt., ugdyti mokinių pilietiškumą bei bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, buvo organizuota įdomi konferencija, kurioje pranešimus skaitė ir su mokiniais diskutavo žinomi Lietuvos kariuomenės ir NATO pajėgų atstovai.

Po konferencijos mokiniai dalyvavo praktinėse pratybose, kuriose reikėjo pasitelkti ne tik fizinę ištvermę, bet ir sumanumą, gebėjimą spręsti problemas. Dėkodama projekto dalyviams ir organizatoriams Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos direktorė Jūratė Lutinskaitė-Kalibatienė pabrėžė, jog projektas svarbus ne tik dėl pažintinės reikšmės, bet ir dėl to, kad ugdo gimnazistų sąmoningumą, skatina suvokimą, jog šalies gynyba yra ne tik karinių pajėgų, bet ir kiekvieno piliečio asmeninė pareiga.

 

Projekto idėjos autorius ir vadovas – istorijos mokytojas Vaidas Mockevičius, projektą kuruoju aš, direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė. Antrasis projekto etapas vyks kitų mokslo metų pradžioje, kai mokyklų komandos dalyvaus sukarintose pratybose „Para kario kailyje“.

Gražiausias projekto veiklų akimirkas galite pamatyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.