Antrasis menų festivalis „Kai tu šalia“

Rasa Gailiūnienė, Diana Vegienė
,
mokytojos

Balandžio 4 d. Pasvalio specialiosios mokyklos pedagogų darbo grupė organizavo antrąjį respublikinį neįgaliųjų menų festivalį „Kai tu šalia“. Festivalį nuotaikingai atidarė Pasvalio muzikos mokyklos mokiniai, susirinkusiuosius pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės administracijos atstovai ir Pasvalio specialiosios mokyklos direktorė.

 

Pasvalio kultūros centre pasirodė šešiolika kolektyvų, kurie atvyko iš Šiaulių, Joniškio, Šeduvos, Raseinių, Panevėžio, Molėtų, Rokiškio, Zarasų, Kėdainių, Kelmės, Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos šokių studija „Pagauk ritmą!“ atliko šokio ir ritmo improvizaciją „Visur gerai, bet Lietuvoj geriausia!“, o kūrybinės raiškos studijos mokiniai pašoko „Linksmą šokį“, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus auklėtiniai vaidino pasaką „Eglė žalčių karalienė“. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro „Džentelmenai“ pašoko nuostabų šokį. Buvo pristatytos dvi kolekcijos iš antrinių žaliavų. Skambėjo daug gražių dainų ir muzikinių kūrinių. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis ir festivalio simboliu – moline varna. Po pasirodymų šventė tęsėsi mūsų mokykloje, kur mokiniai linksminosi diskotekoje, mokytojai susipažino su mokykla, pasidžiaugė visų pasirodymais, vyko refleksija.

Šiais metais festivalyje sulaukėme svečių iš Norvegijos. Jie atvyko iš Skieno miesto. „Rode Skole“ specialiosios mokyklos pavaduotojas Trondas Evenstadas po renginio sakė, kad jam labai patiko vaikų meniniai pasirodymai, nuoširdžios emocijos, galimybė parodyti savo gebėjimus. Svečiai lankėsi mūsų mokykloje, susipažino su edukacinėmis erdvėmis, dalyvavo diskusijoje ir pasidalijo savo darbo patirtimi. Tikimės ateityje bendradarbiauti, dalyvauti bendruose projektuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.