Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos „Erasmus+“ grupė įsitikinusi: pasaulio ateitis – jaunimo rankose

Jolanta Gudelienė
,
projekto narė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos „Erasmus+“ projekto „Eurotopija – geresnės ateities kūrimas plėtojant ekologišką gyvenimo būdą“ („Eurotopia – Building a better future by developing an eco – friendly lifestyle“) komanda sėkmingai tęsia prasmingą veiklą.

Komandos nariai supranta, kad šiuo metu pasaulyje yra susidariusi ekologinės krizės situacija – klimato kaita, vandens išteklių tarša plastiku ir pramonės atliekomis, oro tarša išmetamomis automobilių dujomis bei netvarios energetikos atliekomis.

 

Vis daugiau įvairių amžiaus grupių paauglių šiandien supranta, kad suaugę turės mokytis gyventi ir prisitaikyti prie labiau užteršto oro, nepastovių ir ekstremalių oro sąlygų. Viso pasaulio mastu kyla jaunų žmonių susirūpinimas dėl savo ir planetos ateities.

Egzistuoja įvairūs moksliniai požiūriai, ką gi tiksliai reikėtų integruoti į ugdymo sistemą. Vieni specialistai akcentuoja socialinių normų apie aplinkai draugišką elgesį svarbą. Vienas iš būdų panaudoti socialines normas elgesio pokyčiui yra asmeniškai demonstruoti aplinkai draugišką elgesį. Kiti specialistai teigia, kad mokykloje reikia sukurti tinkamą infrastruktūrą aplinkai palankiam elgesiui pasireikšti.

Faktai bylojai apie tai, kad į atmosferą išmetamų šiltnamio dujų kiekis siekia visų laikų rekordus. Pavojingos dujos prisideda prie gamtos stichijų – nuo karščio bangų iki stiprių uraganų ir siaučiančių miškų gaisrų.

 

Gimnazijos „Erasmus+“ komanda vyko į savo antrą kelionę, į Mittersil gimnaziją Austrijoje. Šį kartą visos projekte dalyvaujančios mokyklos (Austrija, Italija, Vokietija, Suomija, Lietuva) pristatė ekologines savo rajono ar šalies problemas.

Savo filmu apie Nemuno taršą Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos „Erasmus+“ komanda transliuoja žinutę, kad upių vandens tarša vis dar išlieka didele Lietuvos ekologine problema, apie kurią kalbama per mažai.

Susitikimo metu Austrijoje visos šalys pristatė savo namų darbus, diskutavo apie ekologines problemas, kėlė klausimus, ieškojo atsakymų.

 

Lietuvoje į švietimo procesą būtina dar aktyviau įtraukti aplinkosauginių vertybių ugdymą, kad augtų aplinkai draugiškų ir sveiką gyvenimo būdą besirenkančių piliečių skaičius.

Todėl mūsų „Erasmus+“ komanda (Eisvinas Kuliešius, Haroldas Kuliešius, Aiste Dirdaitė, Armanda Sadauskaitė, Austėja Balčytytė, Eglė Žabarauskaitė, gimnazijos direktorės pavaduotoja Jolanta Gudelienė ir „Erasmus+“ grupės koordinatorė Asta Akutaitienė) teigia, kad pasaulio ateitis – jaunimo rankose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.