Aktyvi Sausio 13-oji Vaišvydavos mokykloje

Lietuvai Sausio 13-oji ypatinga diena, primenanti, kokios drąsos žmogui gali suteikti nuoširdi tėvynės meilė. Tą dieną mūsų drąsa ir aktyvumas laimėjo šaliai laisvę. Prisimindami tuos keturiolika aktyvių ir drąsių žmonių, paaukojusių savo gyvybę dėl laisvės, užduodame sau klausimą, kaip teisingai prisiminti, kaip padėkoti šiems žmonėms ir kiekvienam, kuris stovėjo prie televizijos bokšto, nieko nepabūgęs, nusiteikęs kovoti už nepriklausomybę?

 

Štai Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos bendruomenė sumanė itin gražų, simbolišką ir aktyvų būdą paminėti Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13 d. 13 val. buvo surengtas pėsčiųjų žygis „Neužmirštuolė“. Nešini didžiuliais, pačių pasigamintais neužmirštuolių žiedais mokinių ir mokytojų kolona pajudėjo maršrutu Vaišvydava–Girionys–Vaišvydava. 7 klasės mokinys Vakaris papasakojo pradinukams, kodėl mes minime Sausio 13-ąją, kodėl ji vadinama Laisvės gynėjų diena. Vaizdingose Kauno marių apylinkėse surengėme bėgimą laisvės gynėjams pagerbti.

 

Tokiu būdu Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokiniai prisilietė prie Sausio 13-osios įvykių – žygio, kurį lietuviai tądien žygiavo iki radijo stočių ir televizijos bokšto, mokiniai pajuto prakaitą, bėgantį skruostais, ir nuovargį, kurį tądien jautė ir laisvės gynėjai.

 

Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.