Projekto „Mokomės gyventi sveikai“ dalyvių vizitas Rumunijoje

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla 2017–2019 m. m. dalyvauja „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA2) tarptautiniame projekte „Mokomės gyventi sveikai“. Projekte taip pat dalyvauja mokyklos iš Rumunijos, Portugalijos, Turkijos ir Danijos. Mūsų ugdymo įstaiga yra pagrindinė šio projekto koordinatorė.

Projektu siekiama užtikrinti sveikesnę mokinių gyvenseną, paremtą sveika mityba, sportu, psichologine ir socialine gerove. Sieksime, kad mokiniai įgytų įgūdžių ir kompetencijų per problemų sprendimą, į mokymo turinį įtrauksime sveikatinimą, kitus aktyvius mokymosi procesus. Stengsimės, kad po metų mokinių savijauta būtų geresnė, todėl parengsime protokolą su patarimais, kaip to pasiekti.

 

Pirmasis šio projekto vizitas vyko Rumunijoje. Gheorghe Tatarescu vidurinė mokykla, kuri ir yra mūsų partnerė, įsikūrusi 12 tūkst. gyventojų turinčiame Rovinario miestelyje, 400 km nutolusiame nuo Bukarešto. Visą savaitę atstovai iš šalių partnerių – po du mokytojus ir du mokinius (iš Danijos atvyko 3 mokiniai) –vykdė veiklas, susijusias su sveiku gyvenimo būdu. Pirmiausia susipažinome su mokytojais ir mokiniais, vėliau buvome pakviesti į integruotą sveikos gyvensenos bei chemijos pamoką ir teorinę paskaitą apie įrenginius, prietaisus bei programėles, skirtas sveikai gyvensenai. Lankėmės fizinio lavinimo pamokoje, kur stebėjome ir žaidėme tradicinį rumunišką sporto žaidimą – oiną. Turėjome galimybę susipažinti su miesteliu ir jo meru, buvome pakviesti į savivaldybę. Nemažai laiko skyrėme užduotims, kurias iki kito susitikimo Portugalijoje turime įvykdyti savo mokyklose. Tiek mokytojai, tiek mokiniai sukūrė ir pristatė savo siūlomas mokymo programas bei kitas tarpdalykines veiklas.

 

Taip pat klausėmės paskaitų ciklo apie maisto piramidę, mokiniai atliko praktines užduotis. Visi ruošė vaisių salotas, kuriomis vėliau vaišinosi. Po pietų projekto dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie rumuniškų tautinių tradicijų: drabužių, dainų ir šokių. Trečiadienį visų laukė nepaprasti potyriai 1,6 km aukščio kalnuose: projekto dalyviai aktyviai pramogavo (slidinėjo ar leidosi rogutėmis nuo kalno), išklausė paskaitą, kaip saugiai sportuoti žiemą, pasivažinėjo specialiais automobiliais-rogėmis, imitavo gelbėjimo operaciją kalnuose.

 

Baigiantis vizitui lankėmės sporto mokykloje, kur stebėjome ir patys žaidėme tenisą, boksą, mini futbolą. Mūsų tarptautinė komanda, sudaryta iš mokinių ir mokytojų, sugebėjo laimėti prieš profesionalų klubą. Taip pat susipažinome su Rumunijos mokymo sistema, apžiūrėjome šalia Rovinario esantį Tirgu Žiu miestą ir atsisveikinome iki kito karto Portugalijoje.

Kas yra svarbiausia per tokius vizitus? Be abejo, žinios, įgūdžiai ir potyriai. Bet labiausiai jaudina naujos draugystės, nauja patirtis ir… ašaros atsisveikinant.

 

Odeta Gluoksnytė

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Rita Dijokienė

Biologijos ir technologijų mokytoja

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.