Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Naujas dokumentas patvirtino mokytojų darbo laiko grafiko sudarymo nuostatas

Kovo pradžioje švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė teisės aktus, įteisinančius etatinio mokytojų darbo užmokesčio modelio tobulinimus. Jei įgyvendindamos šiuos dokumentus ugdymo įstaigos pastebės spragų, jie bus tobulinami…

Įteisinti etatinio mokytojų darbo užmokesčio tobulinimai

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, atsižvelgdamas į mokytojų siūlymus dėl etatinio užmokesčio modelio ir įvertindamas mokyklų praktinę patirtį, priėmė etatinio modelio veikimo pakeitimus, kurie įsigalios nuo artėjančių mokslo…

Dirbtinis intelektas mokytojo nepakeis

Vis dažniau kyla klausimas – naudoti ar apriboti technologijas mokykloje? Jos palengvina darbą ar kenkia mokinių socialiniams įgūdžiams? Į šiuos ir panašius klausimus buvo bandoma atsakyti Vilniaus universitete vykusio Lietuvos…

Lietuvos šaulių sąjungos 100-metis: mokinių mintys apie šaulių priesakus šiandien

2019-ieji – Lietuvos šaulių sąjungos metai Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), šiemet mininti savo įkūrimo 100-metį, kvietė Lietuvos mokinius dalyvauti esė konkurse „LŠS 100-metis: ar vis dar aktualūs Vlado Putvinskio priesakai…

Saldžius mokslo vaisius skinantis mokinys garsina Mažeikių ir Lietuvos vardą

Olimpiadų maratonui prasidėjus, žvalgomės į jose geriausiai pasirodžiusius mokinius. Juk jie – mūsų ateitis. Vieni pirmųjų gabiausių olimpiadininkų šiais metais paaiškėjo sausio 25 d. Vilniaus universiteto Geomokslų institute vykusiame baigiamajame…

Kaip gimsta šalies patriotas?

Patriotiškumo ugdymas – neatsiejama Vilniaus vaikų darželio „Vaikystės takas“ ugdymo dalis. Indų istorikas Dushyant’as Chauhan’as pastebi, kad patriotiškumo ugdymas prasideda šeimoje. O šeima, bendradarbiaudama su ugdymo įstaiga, gali pasiekti nuostabių…

„Mano Lietuva – mano miestas Kaunas“

„Atsikėlusi ryte pažvelgiu pro langą, Pamatau – gimtą miestą Kauną! Šypsos saulė geltoniau, Medžiai šlama daug garsiau, Kauną myliu aš labai Šitas miestas man namai!“   Pastarieji metai mums visiems…

Ką šiandien reiškia būti žmogumi iš Lietuvos?

Kai visas pasaulis ranka pasiekiamas, kai maišosi kalbos, išsitrina bendravimo ribos, kyla kausimas, kas lietuvius išskiria iš kitų tautų. Kas sudaro mūsų tapatybę, ką reiškia būti Lietuvos žmogumi šiuolaikiniame pasaulyje,…

Diena, skirta pagerbti tėvynei

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei, Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena „Lietuva brangi“. Šios dienos įvairios veiklos buvo skirtos ne tik Lietuvos istorijai prisiminti, gimtajai kalbai pagerbti, bet,…

Kauno krašte vaikų lūpomis skambėjo poezija Lietuvai

Kovo 8 d. Kauno miesto ir apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, lydimi tėvelių ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų, skubėjo į meninio skaitymo konkursą „Mano gimtinė – Lietuva 2019“. Šis Kauno r. Lapių…

Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos mokinys – lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojas!

Kovo 8–9 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Į dešimtąją olimpiadą atvyko geriausi 9–12 klasių lietuvių…

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perduos naują mokyklinį autobusą Pelesos mokyklai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiais mokslo metais neatlygintinai perduos naują mokyklinį 19 vietų autobusą „VW Crafter“ Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai lietuvių mokomąja kalba. Tokį nutarimą vakar, kovo 13 d.,…

Kaip tobulinti ugdymo kokybę mokyklose ne lietuvių mokomąja kalba?

Vasario pabaigoje LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pradėtas susitikimų ir diskusijų ciklas „Keliai į kiekvieno mokinio sėkmę“. Pirmajame forume, kuriame dalyvavo mokyklų tautinės mažumos kalba, Vyriausybės, Ugdymo plėtotės centro,…

Renginių ciklas „Nupiešiu Lietuvą“

Kiekvienam gimtinė yra ten, kur gimė, o Tėvynė – ten, kur gyvena tėvai. Mums tai yra Lietuva. Apie ją galima kalbėtis nuo mažumės. Todėl Kauno lopšelis-darželis „Žingsnelis“ organizavo Lietuvai skirtą…

„Jei prakalbėtų, daug pasakytų“

Kovo 7 d. Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis dalyvavo respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo…

Mokinių konferencijoje sužibo Lietuvos tautosakos turtai

2019-ieji – Vietovardžių metai Kovą Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko miesto bendrojo ugdymo mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–4 klasių mokinių konferencija „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose“, skirta Lietuvos vietovardžių metams…

Per bendradarbiavimą į atsakomybę

Sausio pabaigoje į Neringos gimnaziją susirinko visų keturių šios savivaldybės ugdymo įstaigų (gimnazijos, meno ir sporto mokyklų ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“) atstovai padiskutuoti apie pokyčio projekto „Mokytojų socialinio kapitalo stiprinimas ugdant…

Jaunuosius muzikus pakvietė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija šiais mokslo metais įsikėlė į naują pastatą Gerosios Vilties gatvėje. Mūsų bendruomenė džiaugiasi erdvia mokykla bei naujomis galimybėmis ir nori dalytis tuo su mokiniais. Kovo 6…

Kovo 11-oji Lieporių gimnazijoje

Šiaulių Lieporių gimnazijos bendruomenė, kaip ir visa Lietuva, paminėjo Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prieš beveik tris dešimtmečius pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas žymėjo kančių, priespaudos, pažeminimo epochos pabaigą ir…

Mažieji iš Žemaitijos Lietuvą sveikino eilėmis ir dainomis

Kovo 11-ąją ypatinga šventė visai Lietuvai – švenčiama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šia proga Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ organizuotas ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų eilėraščių deklamavimo konkursas „Gimtinės spalvos“. Šventiškai pasipuošę vaikai…

Kovo 11-ąją Kretingos ir Šakių mokiniai minėjo kartu

Kovo 11-oji – atgimusios Lietuvos šventė, garbės ir orumo atkūrimo diena, kuri kiekvieno šalies piliečio širdyje yra ne tik istorinė data, bet ir visų kartų ateities šauklys. Minėdami Lietuvos nepriklausomybės…

Pradinio ugdymo ypatumai Portugalijoje

Sostinėje lankėsi pradinių klasių ugdymo specialistė Lidia Barros. Vienoje egzotiškųjų Azorų salų gyvenanti moteris nedidelėje mokykloje moko specialiųjų poreikių mokinius. Tačiau, kaip pati įvardijo, jos auklėtiniai – tikrai nuostabūs vaikai…

Pradinis ugdymas – neįspraustas į rėmus

Po įkvepiančio pokalbio apie šiuolaikinį pradinį ugdymą ir inovatyvius metodus su profesore, tyrėja, vadovėlių autore Daiva Jakavonyte-Staškuviene nusprendžiau susipažinti su visa tai ne tik iš teorinės, bet ir iš praktinės…

 
 
 
To change your subscription, click here.