Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Užsienio patirtis – pagalba ugdymo turinio kaitai…

Lapkričio pirmosiomis dienomis Švietimo ir mokslo ministerija drauge su Ugdymo plėtotės centru švietimo bendruomenę sukvietė į forumą „Ugdymo turinio kaita: užsienio patirtis sprendimams Lietuvoje“. Forumas – tai dar vasarą su…

Pirmieji etatinio rezultatai: vidutinis mokytojų atlyginimas pakilo beveik 14 proc.

Vidutinis mokytojų atlyginimas šiais mokslo metais padidėjo daugiau kaip 110 eurų, arba beveik 14 proc., palyginti su pernai metais, ir siekia 934 eurų neatskaičius mokesčių. Taip rodo patikslinta bendrojo ugdymo…

Matematika darželyje

Vaikai turi įgimtų gabumų matematikai, nuosekliai juos lavinant galima pasiekti gerų rezultatų jau ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje. Ugdant elementariosios matematikos vaizdinius vystosi loginis mąstymas. Augantis pasitikėjimas savo jėgomis atliekant matematikos užduotis…

Mokomės bendraudami ir mokydami

Garsus Antikos mąstytojas Seneka teigė, kad mokydami mokomės. Tuo spalio mėnesį galėjo įsitikinti Joniškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė ir gimnazijoje apsilankę devynių Europos šalių (Lenkijos, Vengrijos, Italijos, Estijos, Portugalijos, Vokietijos, Prancūzijos…

Respublikinis teorinis-praktinis seminaras „Judėjimo džiaugsmas“

Viena prioritetinių Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ krypčių – vaikų sveikatos stiprinimas ir saugumo užtikrinimas. Siekiant perteikti vaikams sveikos gyvensenos ir savisaugos įgūdžius, ugdytojams svarbu rūpintis savo sveikata, palaikyti gerą fizinę formą.…

Mokytojo misija – parodyti, kaip reikia mokytis

Koks buvo jūsų pradinių klasių mokytojas? Dažnai su šiuo žmogumi pirmaisiais mokslo metais praleidžiame daugiausia laiko. Mokytojas padaro tokį stiprų įspūdį, kad jį prisimename net suaugę. Mat jis ne tik…

A. Šapokos gimnazijos bibliotekoje – prasmingi mokyklų bibliotekų mėnesio renginiai

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas.“ (Henris Fordas)   Ruduo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje visada reiškia naujas viltis, planus, darbus…

„Romuvos“ progimnazijos siekis ugdyti inovatorių kartą su STEAM

Ar esate kada nors stebėję vaidinimą gamtamokslio ugdymo tema? Ar bandėte pamokoje išskirti ir pamatyti banano DNR? Galbūt atlikdami bandymus aiškinotės, ar vienodai nusileis teniso ir futbolo kamuoliai, paleisti iš…

Projektas „Lauko edukacinių erdvių kūrimas darželyje“

Lauke vaikai kaupia patirtį visais pojūčiais: jie liečia, uosto augalus, žolę, klausosi paukščių giesmių, mėgaujasi saulės spinduliais. Lauko aikštelėje plečiasi vaikų vaizduotė ir išradingumas, ši erdvė leidžia jiems patenkinti tokius…

Pedagogo įtaka ikimokyklinukų socializacijai per kalbą ir kūrybinę veiklą

„Svarbiausias harmoningos asmenybės ugdymo tikslas – padaryti laimingą vaiko dabartį ir ateitį, o tam svarbiausia „įauginti“ vaiką į visuomenę, tai yra socializuoti.“ (Juozas Vaitkevičius)   Tikslinga ir kryptinga 3–6 metų…

Lietuvos biologijos mokytojai semiasi naujovių Lietuvos mokslų akademijoje

Lietuvos biologijos mokytojų asociacija laikosi tradicijos ir kiekvienais metais Lietuvos mokslų akademijoje rengia konferencijas. Šių metų spalio 30 d. vykusi konferencija „Šiuolaikinės biomedicinos tendencijos“ skirta atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti.…

Kai stebuklai tęsiasi gyvai…

„Nordplus“-„eTwinning“ projektas „Stebuklai mokslo šalyje“ iš virtualios realybės persikėlė į tikrą erdvę. Mokytojos Sandra Abalikštienė, Diana Gedminienė ir aš, Aurelija Dirginčienė, prasidėjus mokinių rudens atostogoms lankėmės Vardės Sct. Jacobi mokykloje…

„Fake news“: mokomės atpažinti netikras naujienas

Šiuolaikiniame pasaulyje jau ne pirmus metus kalbama apie vis grėsmingiau augantį vadinamųjų „Fake news“ – netikrų naujienų – kiekį. Šiuo terminu dažniausiai apibrėžiamas „geltonosios“ žurnalistikos arba propagandos tipas, kai sąmoningai…

Metodinė sesija „Kolega – kolegai“ Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje

Turbūt dažnas sutiks, kad malonu ir produktyvu dirbti su mokiniais, kurie mokosi, nori, klauso. 2015 m. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas iliustravo, kad tinkamoje aplinkoje mokiniai gali pasiekti 16 proc. daugiau…

 
 
 
To change your subscription, click here.