Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Mokslo metų pradžia prasidės įprastai – klasėse ir auditorijose

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose mokyklose, išskyrus pirmakursius, prasidės įprastu būdu – mokyklų patalpose – rugsėjo 1 d. Rekomenduojama Mokslo pradžios šventę rengti lauke, laikytis…

Festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ skelbia programą. Ką verta aplankyti Žolinių savaitgalį?

Šventinį Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 15–16 dienomis, spalvingas Anykščių Dainuvos slėnis bus pilnas gyvybės – kaip ir kiekvienais metais, čia vyks šeimoms skirtas literatūros ir menų festivalis „Nuotykiai tęsiasi“. Jau paskelbtoje…

Vasarą vaikai mokosi… skraidyti

Ieškant informacijos straipsniui iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ tema, akis patraukė Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos pasiūlymai. Kilo idėja pasidomėti šia akademija ir jos veiklomis. Įprasta, kad vaikai laisvalaikiu sportuoja, muzikuoja,…

Pirmoji Lietuvoje vasaros stovykla vaikams, sergantiems disleksija, vyks… bibliotekoje!

Lietuvos aklųjų bibliotekoje jau rugpjūčio 10 dieną prasideda „Dyslexia centro“ organizuojama vasaros stovykla vaikams, patiriantiems skaitymo sutrikimą. Disleksija paliečia iki 7 proc. visos populiacijos – tarp 15 mokinių pasitaiko bent…

Lietuvos ir Lenkijos ministrai atnaujino prieš 15 metų sudarytą susitarimą aukštojo mokslo srityje

Rugpjūčio 3 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministras Algirdas Monkevičius ir Lenkijos mokslo ir aukštojo mokslo ministras Wojciechas Murdzekas pasirašė Lietuvos Vyriausybės ir Lenkijos Vyriausybės susitarimą, kuriuo abi šalys…

Iki metų pabaigos bus parengti atnaujintų bendrųjų programų projektai

Artėjant vasaros pabaigai – bendrųjų programų (BP) 1–10 kl. atnaujinimo darbai nesustoja. Nuo gegužės mėnesio 98 programų atnaujintojais tapę mokytojai bei mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis, užsienio ekspertais, įvairiomis institucijomis ir…

Laužanti stereotipus M. Serbintaitė: „Ateityje mokykla taps asmenybių mokykla“

Šiandien mokytojas neapsiriboja vien mokyklos sienomis. Dauguma mokytojų žengia koja kojon su technologijomis ir globalaus pasaulio iššūkiais. Penkerius metus gimnazijoje dirbusi istorijos mokytoja, Marija Serbintaitė praėjusiais metais socialiniame tinkle pradėjo…

Ministras A. Monkevičius: matematikos egzamino rezultatai rodo, kad reikalingi sisteminiai pokyčiai ir didesnė pagalba mokiniams

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus, teigia, kad yra reikalingi sisteminiai pokyčiai bendrajame ugdyme ir didesnė pagalba mokiniams.   „Numatome keletą svarbiausių sprendimo…

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“. Tačiau kada pašaukimas aplanko? Gal visa tai įgyjama studijų metais?…

Vienodos sąlygos visiems

Bendrojo ugdymo įstaigos nebegalės atsisakyti priimti specialiųjų ugdymo poreikių turinčių vaikų. Vyriausybė šiais metais pritarė Švietimo įstatymo pakeitimams, panaikinusiems diskriminuojančias nuostatas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams. Nuo šiol specialiųjų ugdymo…

Stovyklautojai lankėsi „Šiaulių letenėlėje“ ir Jaunųjų gamtininkų centre

Rugpjūčio 5-ąją, trečiąją stovyklos „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale dieną, jaunieji stovyklautojai lankėsi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro Katinų muziejuje ir žirgyne, vyko į…

Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja saugumo reikalavimai, nustatyti birželio viduryje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad reikalavimai dėl apsaugos priemonių darželiuose, stovyklose, edukaciniuose užsiėmimuose išlieka tokie patys, kaip buvo nustatyti sveikatos apsaugos ministro birželio 16 d. Veido kaukes ar…

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia aplankyti parodą „Tautinio kostiumo eskizai iš M. Glemžaitės rinkinio“

Etnografės, pedagogės bei tautinio rūbo populiarintojos Mikalinos Glemžaitės (1891–1985) rinkinyje, saugomame Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, yra ir itin vertingi profesionalaus dailininko, pedagogo Stasio Ušinsko (1905–1974) 1935 m. sukurti moters tautinio…

Arčiau gamtos! Kviečiame dalyvauti išskirtinėje edukacinėje ekologinėje išgyvenimo stovykloje „Autochonai“

Ar kada susimąstėte, kiek ilgai sugebėtumėte išgyventi laukinėje gamtoje? „Raganiukės“ teatras ragina pačius narsiausius – vaikus ir jaunuolius – išdrįsti sugrįžti į gamtą, išdrįsti sugrįžti į save. Atėjo metas pajausti…

Kodėl verta su vaiku žaisti žaidimus pirštukais?

Nuo gimimo iki ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida formuojasi būtent per šiuos pirmuosius 5-erius metus. Ankstyvajame amžiuje aktyviai formuojasi neuroninės jungtys, jos atsakingos už vaikučio kalbos raidą. Šiame tarpsnyje vaikas…

Puokščių ir kompozicijų paroda-konkursas „Žolynų improvizacijos – 2020“

Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Šią dieną žmonės rinkdavo gražiausias laukų gėles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Todėl siūlome šią dieną minėti iš žolynų…

 
 
 
To change your subscription, click here.