Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Nuotolinio mokymo patirtys: ko išmokome ateičiai?

Tęsiame švietimo forumo temą „Besimokanti bendruomenė: skaitmeninio švietimo link“ ir dalijamės nuotolinio mokymo iššūkių įžvalgomis. Pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Jolantos Urbanovič, pagrindiniai veiksniai, lėmę šio ugdymo(si) būdo sėkmę…

Mokinių mokymosi prasmingumas ir motyvacija

Tęsiame straipsnių ciklą apie švietimo forumą „Besimokanti bendruomenė: skaitmeninio švietimo link“. Šis, jau paskutinis, straipsnis skirtas II renginio daliai – teminėms diskusijoms, vykusioms virtualiuose pokalbių kambariuose, šešiose grupėse. Diskutuota apie…

Nuo liepos įsigalioja švietimo įstaigų vadovų atrankos pakeitimai: vertinimas NŠA ir savivaldybėje tampa lygiavertis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad nuo liepos 1 d. įsigalioja atrankos į švietimo įstaigų vadovus pakeitimai, užtikrinsiantys didesnį objektyvumą. Nacionalinėje švietimo agentūroje (NŠA) atliekamas bendrų kandidato, o savivaldybėje…

Mokinius turi mokyti įdomios, įvairialypės asmenybės

„Mokėti ir mokėti mokyti“ – toks moto lydi Lietuvos kariuomenės karininką, majorą Lauryną Česūną. Šiuo metu karininkas baigia pedagogikos studijas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje. Studijuodamas Laurynas pamatė, kaip…

Seimas patvirtino: nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. augs dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai

Seimas pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui didinti dėstytojų ir mokslininkų darbo užmokestį taip, kad jis nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. būtų vidutiniškai 10 proc. didesnis, palyginti su…

Nuo rudens semestro VGTU pradedamas unikalus Lietuvoje biotechnologijų studijų modulis

Iki koronaviruso pandemijos mažai kas susimąstė, kokie reikalavimai keliami darbui su plika akimi nematomais, bet gyvais organizmais. Tik susidūrus su sienų nepaisančia infekcija, suvokta, kad sėkmingai kovai su mikroorganizmais reikia…

Anglų kalbos pedagogė, KTU alumnė apie nuotolinį mokymą(si): jis aktualus jau 17 metų

Anglų kalbos mokytojai ekspertei, KTU alumnei Staselei Riškienei prireikė nemažai drąsos pasirinkti nuotolines studijas KTU Informatikos fakultete, tačiau jos baigiamasis darbas iki šiol stebina akademinę bendruomenę.   Kauno technologijos universiteto…

Tyrimai: įsidarbina kone 90 proc. magistrų, atlyginimai didesni trečdaliu

Lietuvoje Mokslo ir studijų stebėsenos agentūros (MOSTA) atlikti tyrimai rodo, jog po studijų įsidarbina kone 90 proc. magistrų, o jų vidutinis mėnesio atlyginimas yra kone trečdaliu didesnis nei bakalaurų. Nors…

Gamybos inžinerijos studentė Greta Petraitytė: studijų keitimas buvo drąsus šūvis

Aktyvi, bendraujanti asmenybė, besistengianti į daugelį situacijų žiūrėti pozityviai, tačiau retkarčiais mėgstanti pabūti viena su savo mintimis – taip save apibūdina Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto Gamybos inžinerijos…

KTU gimnazijos vadovu antrai kadencijai išrinktas Tomas Kivaras

Liepos 2 d. į posėdį susirinkusi specialiai sudaryta septynių narių atrankos komisija išrinko naująjį Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorių. Vienos lyderiaujančių Lietuvos gimnazijos vadovu antrai kadencijai paskirtas Tomas Kivaras.…

Dar dvi Lietuvos mokyklos vykdys tarptautinio bakalaureato programas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė sprendimui leisti dar dviems Lietuvos mokykloms vykdyti tarptautinio bakalaureato programas. Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinėje mokykloje bus vykdoma tarptautinio bakalaureato pradinio ugdymo programa,…

Prie ŠMSM iniciatyvos skatinti pirmakursius jungiasi ir kitos ministerijos: numatyta daugiau tikslinių stipendijų

Nuo rugsėjo 1 d. pirmakursiams, pasirinkusiems žemės ūkio, miškininkystės bei regionų plėtrai aktualias informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas, bus mokamos 200 Eur stipendijos. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė. Jau anksčiau nutarta…

Pradedama ruošti nauja „Renkuosi mokyti!“ karta: bus ugdomas ir gebėjimas vesti pamokas nuotoliniu būdu

Jau šį rudenį Lietuvos mokytojų gretas papildys vienuoliktoji programos „Renkuosi mokyti!“ karta. Iš 357-ių kandidatų atrinkti 30 dalyvių, kurie šiandien pradėjo ruoštis naujajam karjeros žingsniui. Mėnesį truksianti „Renkuosi mokyti!“ vasaros…

Vaikų vasaros edukacijai – rekordinė suma

Vaikų neformaliajam švietimui Vyriausybė papildomai skyrė dar 5,5 mln. Eur. Šio lėšos bus paskirstytos savivaldybėms, kad galėtų naudoti stovykloms, edukacinėms programoms ir kitoms neformaliojo vaikų švietimo veikloms finansuoti. Bendra valstybės…

Mokytojo padėjėjų mokymai

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, įgyvendindamas Kauno miesto savivaldybės programos „Kompetentingi darbuotojai – gera mokykla 2018–2020 m.“ uždavinį – plėtoti suaugusiųjų kompetencijas, atliepiančias sumanios ir pilietiškos visuomenės poreikius, jau du kartus…

Prasideda atranka į projektą, skirtą pasirengti mokykloms dirbti su naujomis ugdymo programomis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokyklų vadovus ir švietimo ekspertus dalyvauti projekte, skirtame rengiamiems ugdymo turinio pokyčiams mokyklose įgyvendinti. Dvejų metų trukmės projekto tikslas – pasirengti atnaujinto ugdymo turinio…

Seimas priėmė įstatymų pataisas, leidžiančias greičiau paskirti mokyklų vadovus

Siekiant pritraukti ir išlaikyti mokyklų vadovus, gerinamos jų darbo sąlygos, koreguojama atrankos ir vertinimo sistema. Mokyklų vadovų konkursai bus surengiami per trumpesnį laiką, mažės biurokratinė vadovų našta, o savivaldybės ne…

Vasaros projektas „Birželio abėcėlė“

Vasara – puikiausias metas plėtoti pažintines ugdytinių galias, realizuoti aplinkosaugos įgūdžius. Šiaulių lopšelio-darželio „Bangelė“ lauko erdvės pritaikytos vaikų veikloms, idėjų realizavimui. Tad kilo mintis imtis trumpalaikio, bet įdomaus, prasmingo, kūrybinių…

STEAM ir mitinės būtybės

Vilniaus lopšelis-darželis „Vieversys“ prisidėjo prie tarptautinio „eTwinning“ projekto „STEAM ir laiko kelionė su mitais“. Projektą organizavo Graikijos 64-asis Atėnų darželis kartu su Briuselio Helenistiniu darželiu. Aktyviausiai senovės pasaulį tyrinėjo ir…

Galvojant apie magistrantūros studijas: įvardijo, kiek didesnis atlyginimas laukia

Mintys apie galimybę tęsti studijas magistrantūroje gali aplankyti skirtingais gyvenimo etapais – iš karto baigus bakalauro studijas, įsiliejus į darbo rinką ir ėmus svarstyti apie tolimesnį karjeros kelią arba gerokai…

Priimtos Švietimo įstatymo pataisos: nebelieka teisinių kliūčių negalią ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams mokytis kartu su visais

Seimas priėmė Švietimo įstatymo pakeitimus, kurie naikina diskriminuojančias nuostatas negalią ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams: jie galės lankyti artimiausią jo gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, bus priimami visiškai lygiais…

Sėkmės istorija: nuotolinis mokymas(is) – mokėjimo mokytis kompetencijos įtvirtinimas

Šiandien bendrojo lavinimo mokyklose viena iš svarbiausių įgyjamų kompetencijų – mokėjimas mokytis ir tai labai svarbu siekiant organizuoti ir tvarkyti savo mokymąsi individualiai ar grupėje, ieškoti, parinkti ir taikyti įvairiose…

Sporto šventė „Spartakiada „Eglutėje“

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ nuolat skatinamas fizinis aktyvumas, kuris ugdo norą tapti stipriais, ištvermingais, drąsiais. Šiuo metu aktyviai vykdomas projektas „Sporto ABC“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo,…

Turiningai praleistas laikas vasaros stovykloje Vaikų literatūros skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka jau ne pirmi metai kaip kviečia Šiaulių miesto vaikus, neturinčius galimybės dalyvauti mokamose vasaros stovyklose, turiningai praleisti laisvalaikį. Šiemet ši iniciatyva įgyvendinta ir Vaikų literatūros…

KTU studentė V. Šarauskytė Atėnuose pristatė naujos programėlės viziją, skirtą emocinio intelekto ugdymui

Dar tik pirmame kurse studijuojanti Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto (IF) Programų sistemų studentė Vaiva Šarauskytė savo fakultete pastebėta dėl išskirtinių gabumų ir pakviesta prisidėti prie naujo tarptautinio projekto…

Fizinio aktyvumo skatinimas netradiciniais būdais

Tik pasibaigus karantinui, birželio 17 d., Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ lauko erdvėse surengtas ilgalaikės programos „Vaikų ugdymo galimybės, pasitelkiant dar neatrastus būdus ir metodus“ I modulio seminaras „Fizinio aktyvumo skatinimas netradiciniais būdais“.…

Respublikinis projektas „Kamuolio diena 2020“ vėl kvietė aktyviai leisti laiką

Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“ šių metų gegužės 10–birželio 20 dienomis jau 4 metus sukvietė ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių narius dalyvauti respublikiniame projekte „Kamuolio diena 2020“. Kamuolys tą dieną tampa pagrindiniu atributu…

Sveikatos keliu žengiame kartu

Kiekvienais metais Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ į bendrąsias ugdymo programas įtraukia aktyvių veiklų, renginių ir iniciatyvų, susijusių su vaikų sveikatinimu, sveikos gyvensenos ugdymu.   Puikus būdas ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius…

Paparčio žiedo paslaptis „Žemaituke“

Pačią ilgiausią metų dieną Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenė pakvietė mažuosius ugdytinius į linksmiausią, paslaptingiausią ir gražiausią vasaros šventę, skirtą deivę Rasą paminėti, o šiandien dažniau vadinamą Joninėmis. Vaikai nepaprastai jos…

Inžinierinių-kūrybinių darbų projektas „Skrenda, plaukia, rieda“

Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“ kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, tėvelius, pedagogus dalyvauti respublikiniame inžinierinių-kūrybinių darbų projekte „Skrenda, plaukia, rieda“.   Projektu siekiama skatinti vaikus domėtis inžinerijos ir gamtos mokslu,…

 
 
 
To change your subscription, click here.