Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Kaip karoliai vasaros vėrinyje

Pabaigtuvėms lietuvaičiai pindavo vainikus. Šiemet mūsų mokslo metų pabaigtuvės keistokos – vis dar per nuotolį. Tačiau drįstu pasakyti, jog įspūdingos, kūrybingos, spalvingos. Anot direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vytos Šiugždinienės, paskutinių dviejų…

Paragavusi didelių kultūros projektų grįžo dirbti į mokyklą: „Dar paauglystėje pamačiau, koks turėtų būti pedagogas“

Kultūra vilnietę Kristiną Ulevičiūtę lydi visą jos profesinę karjerą. Muzikos edukologijos specialybę įgijusi moteris jaunystėje atsikando muzikos mokytojos duonos bendrojo ugdymo mokykloje – karčios patirtys karjeros pradžioje paskatino keisti darbo…

Ministras A. Monkevičius: skatinsime sveikųjų ir sportininkų su negalia dalyvavimą bendrose varžybose

Birželio 25 d. švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius susitiko su Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentu Mindaugu Biliumi, generaliniu sekretoriumi Pauliumi Kalveliu ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentu…

Gera mokykla. Iššūkiai ir galimybės Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro ir Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos komandos, tęsdamos vertingos patirties sklaidą, surengė metodinį renginį, siekdamos šalies pedagoginę bendruomenę supažindinti su gimnazijos patirtimi, kviesdamos perimti vertingos patirties pavyzdžius,…

Paroda „Kuriame ir dalinamės – 2“

Socialinių pedagogų parengtų priemonių nuotraukų, užsiėmimų planų ar organizuotų renginių aprašymų respublikinės parodos „Kuriame ir dalinamės – 2“ idėją atspindi filosofo Arno Anzenbacherio mintis: „Žmonės bendradarbiauja, siekdami bendro tikslo. Materialines…

Virtualiame Olimpinės dienos bėgime dalyvavo lietuviai iš 31 pasaulio valstybės

Virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas suvienijo viso pasaulio lietuvius. Birželio 23 dieną, minint Tarptautinę olimpinę dieną, jame dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.   Ar…

Lietuvių kalbos ir lietuvybės sklaidos trajektorijos nuotoliniame pasaulyje

Po pasaulį pasklidęs Covid-19 virusas koreguoja ir mokyklų vasaros planus. Jau daugiau nei 19 metų lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiams ir trečius metus intensyvias lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų…

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ kiemas atgijo naujomis edukacinėmis erdvėmis

Geros mokyklos koncepcijoje (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. gruodžio 21 d. įsakymas Nr. V-1308) teigiama, kad sparčiai kintant aplinkai, kinta veiksmingų mokymo(si) būdų samprata, ugdymo organizavimas; ugdymo(si) aplinka…

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą iš konferencijos „Ištrinkime ribą tarp mokyklos ir pasaulio“

Vasara – puikus metas atsipalaiduoti ir skirti laiko žinių tobulinimui! Siūlome mokytojams pasinaudoti proga ir pažiūrėti vaizdo pranešimus iš socialinio ir moralinio ugdymo konferencijos „Ištrinkime ribą tarp mokyklos ir pasaulio“.…

Pedagogų patarimai: kaip vasarą vaikus atitraukti nuo išmaniųjų ekranų

Pasibaigus mokslo metams vaikų ugdymu, jų lavinimu ir turiningų atostogų laiku gali pasirūpinti tėvai. Atostogaujančias atžalas atitraukti nuo išmaniųjų ekranų tėvams nėra paprasta, tačiau ši užduotis – tikrai įveikiama. Tarptautinės…

Būsimoji chemijos technologė dėl karjeros nesijaudina – įsidarbina 70 proc. absolventų

Nors nemaža dalis žmonių, vos išgirdę žodį „chemija“ įsivaizduoja laboratorijas, mėgintuvėlių mišką ir žadą atimančias chemines reakcijas, šiandien chemijos srityje dirbančiųjų veiklos kur kas platesnės. Jandra Mikuckytė, Kauno technologijos universitete…

Pataria specialistai: į priešmokyklinę klasę penkerių ar šešerių?

Prieš pradedant atostogauti su vaikais, liko vienas, ramybės neduodantis klausimas: ar šiuos metus likti darželyje, o gal jau keliauti į mokyklą? Pradėti penkerių ar šešerių? Kaip nuspręsti ir įvertinti vaiko…

Praturtinta ir atnaujinta lauko aplinka

Palanki edukacinė aplinka sudaro prielaidas darniai, visapusiai vaiko raidai, todėl mūsų darželyje kuriama erdvė, kuri optimaliai tenkintų pažintinę, kalbinę, emocinę, fizinę vaiko brandą; būtų estetiška, saugi, kupina spalvų, faktūrų, patraukli…

Mokytojai dalinasi: ką svarbu žinoti penktokams ir jų tėvams

Kas iš tiesų svarbu ugdant sėkmingus žmones, kaip neatimti iš vaikų kūrybingumo, kokia humanitarinių ir tiksliųjų mokslų bei bendrųjų kompetencijų vertė, kaip ugdyti charakterį ir motyvuoti mokytis – savo patirtimi…

Naujovė stojantiesiems: nuo rudens iki 50 proc. VGTU magistrantūros studijų – nuotoliniu būdu

Kelis mėnesius trukusi COVID-19 pandemija pakoregavo įprastą švietimo sistemos veiklą – visais įmanomais būdais siekta užtikrinti kokybišką studijų proceso organizavimą nuotoliniu būdu. Atsižvelgdamas į esamą situaciją šalyje bei siekdamas sudaryti…

Vaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą?

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skiriama rekordinė lėšų suma: apie 4 mln. Eur valstybės ir savivaldybių lėšų. Iš jų 2,5 mln. Eur Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskirstė savivaldybėms papildomai, dėl pandemijos neįvykus Moksleivių dainų…

Vaikų vasaros stovykloje bus renkamas prezidentas: vaikus mokys prisistatyti

Vaikų vasaros stovyklos – vienas populiariausių laiko praleidimo būdų vasarą. Rinkdamiesi stovyklą atžaloms tėvai daugiausiai dėmesio kreipia į stovyklos programą. Pasak ekspertų, vasaros stovykloje vaikai turi patirti tai, ko negauna…

Informatiką Lietuvoje studijuojanti Sona: ateityje vis daugiau merginų rinksis „kietuosius“ mokslus

„Prieš persikraustant čia, apie Lietuvą žinojau labai mažai, tačiau maloniai nustebau pamačiusi, kokia šalis graži“, – sako Sona Yavrumyan, Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos pirmo kurso studentė, GIFTed talentų akademijos…

Metodinė valanda „Bibliotekinio darbo iššūkiai šiandienos kontekste“

Birželio 16 d. virtualioje aplinkoje įvyko Kauno pedagogų kvalifikacijos centro ir Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio organizuota, klausytojų iš tolimiausių šalies kampelių bibliotekų sulaukusi metodinė valanda „Bibliotekinio darbo iššūkiai…

„Sėju, auginu ir laukiu su džiaugsmu“

Ekologinis ugdymas neišvengiamai prisideda prie besiformuojančios asmenybės. Jau nuo mažens vaikai pratinami kaip elgtis su gyvūnais, augalais, kaip savo jėgomis gali puoselėti, saugoti ir kurti gamtą. Juk vaikas neatskiriama jos…

 
 
 
To change your subscription, click here.