Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Logopedų asociacijos kasdienybė ir šventės

Prisipažinsiu, kad mintis parašyti straipsnį apie logopedus kilo dar kovo mėnesį, internete pamačius, kaip šios profesijos atstovai sveikina vieni kitus Europos logopedų dienos proga ir prisiminus, kad prieš metus kalbinome…

Skelbiamas konkursas lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia konkursą 2020 m. lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti. Kandidatūras galima siūlyti iki šių metų spalio 22 d.   Pretendentus premijai gauti gali siūlyti…

Policija egzaminų metu stebės interneto erdvę

Gegužės 29 d. Nacionalinėje švietimo agentūroje (NŠA) lankėsi Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis ir šio biuro atsakingi darbuotojai – jie susitiko su NŠA direktore Rūta Krasauskiene, Stebėsenos ir…

Paskirstytos lėšos neįgaliųjų sporto plėtrą skatinantiems sporto projektams

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu paskirstytos Sporto rėmimo fondo lėšos neįgaliųjų sporto plėtrą skatinantiems sporto projektams, susijusiems su fizinio aktyvumo veiklomis. Devyniems projektams paskirstyta daugiau nei 530 tūkst. eurų.…

Mokykla – daug daugiau negu pamokos ir žinios

Ko turi išmokyti mokykla ir ar tikrai moko to, ko reikia? Šis klausimas nuolat skamba viešojoje erdvėje, ypač įvykus ryškesniems pokyčiams visuomenėje. Priklausomai nuo situacijos, išryškinama vienokių ar kitokių žinių…

Gerosios patirties sklaida „Nuotolinis mokymas(is), kaip šiuolaikinės pamokos instrumentas, inovatyvios mokyklos kontekste“

Birželio 3 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos vadovų ir mokytojų komanda dalyvavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuotame metodiniame renginyje „Nuotolinis mokymas(is), kaip šiuolaikinės pamokos instrumentas, inovatyvios mokyklos…

Metodinis renginys „Kas gina vaiką?“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai

„Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam. Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, VAIKAMS.“ Justinas Marcinkevičius   Šie žodžiai tarsi priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir…

Ateinantį šeštadienį Vilniuje – dviračių žygis „Mink į vasarą“

Birželio 13 dieną, šeštadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) kviečia praleisti aktyviai – su šeima ar keliais draugais leistis į dviračių žygį „Mink į vasarą“ ir atlikti smagių orientavimosi…

„eTwinning“ projektai – įdomios vaikų mokymosi patirtys

Vienas iš veiksmingų būdų ugdant mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas – projektinė veikla. Projekto metodo privalumas – mokymas pakeičiamas mokymusi, naudojama daugiau ir įvairesnių informacijos šaltinių; projekto veiklos integruojamos į…

Kas vaikams ir paaugliams padeda susikaupti bei nusiraminti?

Mokslo metų pabaigoje ruošiantis baigiamiesiems atsiskaitymams, taip pat rengiantis egzaminams, daugeliui vaikų ir paauglių įtampą kelia nerimas dėl rezultatų ar suaugusiųjų spaudimas. Užvaldžius stipriems jausmams (pykčiui, baimei ir kt.), dažniausiai pasielgiama…

Pedagogikos studentams – 300 eurų siekiančios stipendijos

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui skirti pedagogikos studentams 300 eurų stipendijas. Tai daroma siekiant skatinti gabius ir motyvuotus stojančiuosius rinktis pedagogo profesiją. „Specialiomis stipendijomis siekiame kelti pedagogo…

Technologijų pamokos: nuo mitybos iki „hipnotizuojančių lavos“ eksperimentų

Šlienavos pagrindinėje mokykloje technologijų pamokos nuotoliniu būdu vyko taip pat sėkmingai kaip ir iki karantino. Aktyviai dalyvaudami ugdymo veikloje, mokiniai susipažino su pagrindinėmis produktų savybėmis, tešlų rūšimis, jas išmėgino ir…

Norisi užbaigti mokslo metus įdomiai? Leiskitės į žygį!

Birželis skelbia didesnį dėmesį neformaliajam ugdymui, išvykoms klasėmis į gamtą, ekskursijoms. Ypač šiuo metu, kai visi – tiek mokiniai, tiek mokytojai – išsiilgę tikro bendravimo ir buvimo ne namuose. Aktuali,…

Universitetai vieningai sutarė: minimalus stojamasis balas – 5,4 balo

Vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymu, universitetai iki birželio 1 d. turėjo galutinai apsispręsti dėl 2020 m. minimalaus konkursinio balo į universitetines pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas. Šiandien Lietuvos universitetų rektorių…

Kviečia vasaros stovyklos ir edukacinės programos vaikams

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad mokinių tėvai, vaikai jau gali rinktis patinkančias vaikų vasaros stovyklas. Šiemet Švietimo mainų paramos fondo administruojamo TAPK2 projekto lėšomis organizuojama 18 stacionarių stovyklų…

Naujas žvilgsnis į mokytojo profesinį augimą

Kompetentingi mokytojai ir sėkmingai dirbančios mokyklos žino, kad kai kalbama apie švietimą – nesvarbu, kaip gerai ar prastai dirbama, – visada reikia mokytis dirbti dar geriau (Lieberman ir Miller, 2001).…

Po karantino – saugi reabilitacija vasaros stovyklose ir būreliuose

Daugiau nei du mėnesius trunkantis judėjimo ir bendravimo laisvę ribojantis karantinas paveikė ir vaikus. Specialistai pastebi, jog patyrę ilgalaikę įtampą bei socialinių santykių stoką, vaikai sunkiau valdo stresą, nepatogias emocijas…

Kūrybiška šeima

Šalyje paskelbus karantiną, darželiams ir mokytojams teko priimti rimtą iššūkį, užtikrinant ugdymo proceso organizavimą nuotoliniu būdu. Būdama Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų meninio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, jau nuo…

Politinis dialogas – kiekviename lygmenyje!

Politinis dialogas, apimantis vykdomosios valdžios įsitraukimą, įrodymais grįstus sprendimus ir ilgalaikį aktyvų visų suinteresuotųjų asmenų dalyvavimą, svarbus švietimo politikai visais lygmenimis. Todėl ir Lietuvoje turėtų būti skiriama pakankamai dėmesio, įtraukiant…

Kalbos raida

Esama įvairių teorijų, aiškinančių, kaip vaikai išmoksta kalbėti. Tačiau pastaruoju metu įsigalėjo supratimas, kad aplinka apsprendžia, kokia kalba vaikas kalbės, o visa kita padaro genai, žmogaus prigimtis. Prie šių idėjų…

Nemokamos Lietuvos kūrėjų knygelės vaikams jau internete

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų, formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos…

Pradinukams norisi išmokti valdyti pinigus – išbandyta finansinio ugdymo programa tapo viena mėgstamiausių pamokų

Birželio 1-ąją visame pasaulyje švenčiama Vaikų gynimo diena – data, kai primenama saugoti ir gerbti vaikų teises. Šiandien organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ primena ir apie vaikų finansinio raštingumo svarbą, nes šis…

Kai atsistoji su vaiku…

Kai atsistoju su vaiku, ir vienas į kitą žiūrime, – Jo žvilgsnyje save matau – svajonių laivą baltom burėmis... Esu kurianti pedagogė. Dirbu Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelyje-darželyje „Lokiuko giraitė“, pastaruosius…

Ateities vaikams – lauko pedagogika

Šie metai, propaguojantiems lauko pedagogiką, kvepia pergale – LR Seimas pagaliau reglamentavo lauko darželių veiklą. Europos Šiaurėje – Skandinavijos šalyse, 60-aisiais pradėję kurtis pirmieji lauko darželiai, netrukus – tapo tų šalių…

Sušvelninti sveikatos saugos reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo organizatoriams ir vasaros stovykloms

Nuo birželio 1 d. švelninami saugos reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo veikloms ir vasaros stovykloms. Jie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu.   Nuo birželio 1 d. nebelieka reikalavimo laikytis 1 metro…

Be galo įdomi specialybė

„Be galo įdomi specialybė“ – taip apie pradinių klasių mokytojo profesiją kalbėta gegužės pradžioje Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos (VDU ŠA) organizuotame internetiniame seminare „#LiekuLietuvoje. Tikslas – pradinių klasių mokytojo…

Pirmieji į teatrą grįžta vaikai

Teatras vaikams „Pradžia“, kuriantis išskirtinai ikimokyklinio amžiaus vaikams, nuo gegužės 30 d. atnaujina savo veiklą. Žiūrovams per tris savaitgalius bus parodyti ne tik repertuariniai teatro spektakliai, bet ir dvi naujos…

Programavimo pamokos pradinukams: penkiolika mokinių pretenduoja į vieną vietą

Penkiolika mokinių į vieną vietą – tokio neregėto dėmesio sulaukė technologinės kūrybos ir programavimo projektas Klaipėdos „Gilijos“ pradinėje mokykloje. Norinčiųjų – trys šimtai dvidešimt du, o vietų tik dvidešimt dvi!…

Psichologė pataria: septyni pagalbos sau būdai, kaip be streso pasiruošti egzaminams

Pagalvojus apie sesiją, atsiskaitymus ir egzaminus, studentus gali apimti mintys apie įmanomą ar įsivaizduojamą nesėkmę – „nepavyks pasiruošti atsiskaitymui, neišlaikysiu egzamino, atsiskaitymo metu sutriks internetas“ ir pan. Suprantama, kad tokios…

Piešinių konkursas „Aš – mažasis olimpietis“

Kai noras ir tikslas – stiprūs, tada nei nuotolinis ugdymas, nei karantinas netampa trikdžiu idėjų įgyvendinimui. Balandžio 20 – gegužės 20 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija surengė respublikinį 1–4 pradinių…

 
 
 
To change your subscription, click here.