Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Pedagogams trukdo noras būti maksimalistais

Vaidas Bacys vadovauja trims Šiaulių rajone įsikūrusioms mokykloms – Aukštelkės mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kurtuvėnų mokyklai-daugiafunkciam centrui ir Bubių mokyklai. Į Aukštelkės ugdymo įstaigą dar 2016 m. rugsėjį įgyvendinant inovatyvų projektą „Šiuolaikinės…

Kodėl reikalingi valstybiniai brandos egzaminai?

Esu jau ne kartą išsakęs savo nuomonę, kad (ir šiais metais) pagrindiniu kokybiniu kriterijumi priimant į aukštąsias mokyklas turėtų išlikti valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai. Mano nuomone, yra mažiausiai dvi…

Ministerijos atsakymai į moksleivių iškeltus klausimus dėl brandos egzaminų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sulaukusi klausimų iš Lietuvos moksleivių sąjungos, kodėl buvo priimtas sprendimas vykdyti brandos egzaminus, kaip jie bus organizuojami, pateikia paaiškinimus.   Kada vyks brandos egzaminų sesija?…

Pasaulis – daug didesnis nei matome…

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kasmet skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus. Šiemet laureate tapo Neringa Vaitkutė, rašytoja, Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos biologijos vyresnioji…

Nuotolinio mokymo organizavimo patirtis naudojant „Office 365“ programą „Teams“

Įpusėjo ketvirta savaitė, kai ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu būdu. Mokytojai ir mokiniai jau beveik  įprato mokytis kitaip, o teiginys: „mes jau nesimokysim kaip buvo anksčiau, taip kaip buvo“ jau, manome,…

Psichologės nuomonė apie tėvų vaidmenį mokantis namuose: atsakomybės vaikai mokosi iš suaugusiųjų

Mokslininkai yra nustatę, kad siekiant suformuoti naują įprotį, būtina pakartoti veiksmą bent 20 kartų. Maždaug tiek darbo dienų mokyklose jau vyksta nuotolinis ugdymas, kai kuriose ugdymo įstaigose – net ilgiau,…

„Visuotinė veiksmo savaitė“ kviečia dalyvauti renginiuose, skatinančiuose permąstyti pokyčius mokykloje

Balandžio 26 d. – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje minėsime jubiliejinę, 20-ąją „Visuotinę veiksmo savaitę“. Šių metų tema – „Kartu už kokybišką švietimą!“   Tai kasmet daugelyje pasaulio…

Laikas patikrinti, kiek žinote apie atliekų tvarkymą

Balandžio 30 dieną visi Lietuvos gyventojai – moksleiviai, studentai, mokytojai, gydytojai, senjorai – kviečiami spręsti „Atliekų kultūros“ egzaminą. Dalyviai galės pasitikrinti, kiek žino apie atsakingą vartojimą, rūšiavimą ir kitus mūsų…

Mokyklos dalijasi patirtimi apie nuotolinę lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą

Dalis mokyklų šią savaitę pradeda organizuoti lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaitą abiturientams nuotoliniu būdu. Dėl karantino daugiau kaip mėnesiu pavėlintas jos vykdymo terminas. Kita dalis mokyklų šią įskaitą spėjo…

Penktadienį startuojantis hakatonas #EUvsVirus – proga siūlyti idėjas ir sulaukti finansavimo

Balandžio 24–26 d. Europa renkasi į didžiausią kada nors pasaulyje organizuotą hakatoną ir spręs įvairias koronaviruso sukeltas problemas. Inovatoriai, startuoliai, pilietinių iniciatyvų vykdytojai ir kūrybiški piliečiai kviečiami burtis į komandas…

Šeimos narių savanorystės įtaka vaikų socializacijai ir tautinės savimonės ugdymui

Ugdymo įstaigoje, pasitelkdami aktyvių edukacinių veiklų, mokytojai žadina ugdytinių norą atrasti ir pažinti protėvių kalendorines šventes, domėtis senolių tradicijomis, vertybėmis ir papročiais, ugdo vaikų meninius įgūdžius, skatina kūrybingumą, plėtoja meninės…

Stažuotę NASA atlikęs VU studentas Aivaras: tai buvo išskirtinė patirtis

Aivaras Vilutis – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro neurobiofizikos trečio kurso studentas. Neseniai iš stažuotės NASA Ames tyrimų centre grįžęs jaunuolis sako, kad ši patirtis – išskirtinė, o sukauptos žinios padės…

Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojams – piniginiai prizai

Profesionalių ekonomistų komisija išrinko Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojus. Geriausiesiems atiteko 500 eurų čekiai ir kiti prizai. Iš viso apdovanoti 9 geriausiai ekonomiką išmanantieji. Karantino metu internetu vykusiame egzamine dalyvavo 11…

Ar įmanomas nuotolinis ugdymas su ankstyvojo amžiaus vaikais?

Prasidėjęs karantinas sukėlė nemažai iššūkių, teko prisitaikyti ir ieškoti naujų būdų, kaip sėkmingai tęsti ugdymo procesą, bendravimą su tėvais bei išsaugoti užmegztą ryšį. Kauno lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ atlikta apklausa, jos metu…

Nuotolinio ugdymo galimybės muzikos pamokose

Balandžio 20 d. Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio narės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Giedrė Druskienė, VDU Muzikos akademijos lektorė, Tado Ivanausko progimnazijos…

Klausos sutrikimų turinčių vaikų ugdymas Vilniuje bus sutelktas vienoje įstaigoje

Šiandien Vyriausybė pritarė Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro reorganizavimui ir prijungimui prie Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro. Nuo ateinančių mokslo metų klausos sutrikimų turintys darželinukai Vilniuje bus…

IKT žaidimai, lavinantys ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų muzikinius gebėjimus

Naudojimasis informacinėmis komunikacijų technologijomis (IKT) suteikia platesnių galimybių efektyviau ugdyti vaikų muzikinius gebėjimus. Ieškodama vis naujų būdų ir metodų, kaip paįvairinti muzikinį ugdymą darželyje, atradau šiuos žaidimus ir ėmiausi taikyti…

Nuotolinis mokymas: rezultatai liudija mokytojų profesionalumą

Lietuvos pedagogai koronaviruso epidemijos akivaizdoje demonstruoja neeilinį atsidavimą ir profesionalumą, teigia elektroninių mokymo sistemų valdytojai, vertindami pirmąsias nuotolinio ugdymo savaites. Nuo nuotolinio mokymosi pradžios, kovo 30 d., prie TAMO grupės…

Vadovo laiškas tiems mokytojams, kurie žino, kad gali viską

Mieli mano Mokytojai,   Aš žinau, kad yra vakarų, kai pavargusiomis akimis, išūžtomis galvomis sėdėdami galvojate, kad gal reikėtų eiti daryti kažką kita. Žinau, kad, kai pamokas pabaigia ruošti „nuosavi“…

Ikimokyklinio nuotolinio ugdymo baimė virtusi puikiais rezultatais

Turėjome džiaugtis bundančiu pavasariu, o susidūrėme su, turbūt, didžiausiu iššūkiu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo istorijoje. Neviltis, nežinomybė, nepasitikėjimas savo jėgomis – tokios buvo dienos prieš pradedant nuotolinį ugdymą... Pradėjome nedrąsiai,…

Projektinis darbas „Ką reiškia būti bite?“

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos „Erasmus+“ KA1 projekto „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“ II pusmetis skirtas bitėms. 5D kl. mokiniai: anglų kalbos, matematikos, dailės ir technologijų, muzikos, istorijos, IT,…

Emocinė parama internetu pasitelkiant fizinio ugdymo pamokas

Karantino laikotarpis palietė pačias jautriausias visuomenės grupes, o ypatingai vaikus ir jaunimą. Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ komanda stengiasi prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir ieško būdų pasiekti jaunimą, gyvenantį…

VGTU pradeda atvirą pamokų ciklą nuotoliniu būdu: padės pasiruošti matematikos egzaminui

Gyvenimas karantino sąlygomis bei mokymasis nuotoliniu būdu privertė ieškoti būdų, kaip sėkmingai užbaigti mokslo metus. Turbūt daugiausiai klausimų kyla abiturientams, nuotoliniu būdu besiruošiantiems brandos egzaminams. Siekdama padėti šalies abiturientams sėkmingai…

Nuotolinis mokymasis sutelkė mokyklos bendruomenę inovatyviems pokyčiams

Mūsų mokyklos sėkmė – pasirinkta vieninga virtualioji mokymosi aplinka, kurioje visi mokytojai ir net pagalbos mokiniui specialistai turi savo virtualiąsias klases su svarbiausiais įrankiais nuotolinio ugdymo proceso organizavimui. Mokinys, prisijungęs…

Kad pažinimas taptų įdomus

Tai, kad ugdymo procese taikome patirtinio ar patyriminio ugdymo(si) metodą – jau ne naujiena. Galime pasiskaityti straipsnių šia tema, kolegos pravedė jau ne vieną seminarą, kuriame dalijosi patirtimi bei sėkmių…

„eTwinning“ projektas „Mergaitės moksle“

Vasario 11-ąją pasaulyje minima Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena. Šia proga Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ trijų grupių ugdytinės ir Turkijos darželio mergaitės ėmėsi nuotaikingo, mokslu grįsto projekto „Girls in science“.…

„Vaikų žemė“ kviečia užsiimti kūrybine veikla

„Vaikų žemė“ drauge su puikių menininkių – rašytojų, iliustruotojų ir aktorių – komanda kviečia vaikus dalyvauti internetiniuose kūrybiniuose užsiėmimuose.   Galima pasirinkti Klik klik. Knygų kūrėjų edukacijos ir Kūrybinių skaitymų…

Namuose – kaip išmaniosiose klasėse (II dalis)

Toliau pasakosiu apie tai, kaip aprašytos programėlės („Kahoot“ ir „Menti“) naudojamos mano virtualiosiose pamokose. (Pradžia čia.)   „Kahoot“ naudoju dviem būdais: arba apibendrinti žinias antrojoje pamokos pusėje, arba pakartoti praėjusios…

Namuose – kaip išmaniosiose klasėse (I dalis)

Prasidėjus nuotoliniam mokymui, visi pedagogai ieškojo sau priimtinų mokymo(si) įrankių bei erdvių. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė virtualaus bendravimo platforma „Zoom“, suteikianti galimybę tiesiogiai vesti pamoką bei bendrauti su mokiniais. Toks…

Į muziejų – neišeinant iš namų

Lietuvoje prasidėjus karantinui, ypač išryškėjo skaitmeninio mokymo(si) plėtros svarba ir informatyvių, patikimo turinio, gerai veikiančių skaitmeninių edukacinių platformų poreikis.   Lietuvos muziejai įgiję didelės patirties kuriant galimybes lankytojui muziejuje apsilankyti…

Kodėl vaikams reikia stebuklo ir pasakų?

Ankstyvąją vaikystę galima apibūdinti dviem žodžiais: žaidimai ir pasakos. Klausydamasis pasakos vaikas dažniausiai užmiega, o tuo metu jo kūnas „virškina“, „perdirba“ įspūdžius. Pastebėjote, kad išsimiegojęs vaikas nori žaisti? Taip, šie…

 
 
 
To change your subscription, click here.