Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Profesinio mokymo privalumas – praktinės žinios

Parodoje „Studijos 2020“ Lietuvos profesinės mokyklos pristatė savo veiklos sritis: lankytojus kvietė stendai: „Statybų sritis“, „Žemės ūkio, žuvininkystės ir miškininkystės sritis“, „Sveikatos priežiūra“ ir pan. Viename iš tokių stendų dvi…

Brandos egzaminų sesija prasidės birželio 22 d.

Brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 d. Brandos egzaminų vykdymo grafikas, priėmimo į aukštąsias mokyklas datos, reikalingos teisės aktų korekcijos bus derinamos šiandien vyksiančiame planavimo grupės posėdyje. Apie…

Paskirta Nacionalinės švietimo agentūros vadovė

Nacionalinei švietimo agentūrai (NŠA) nuo balandžio 17 d. vadovaus Rūta Krasauskienė. Iki tol buvusi Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė vadovauti agentūrai švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skiriama penkerių metų kadencijai.…

Nuotolinis mokymas(is): Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos sėkmės istorija

Atsiradus būtinybei per dvi mokinių neplanuotų atostogų savaites mokykloms pasirengti nuotoliniam mokymui, daugelis Lietuvos ugdymo įstaigų susidūrė su rimtais iššūkiais. Pasibaigus pirmajai nuotolinio mokymo(si) savaitei Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bendruomenė jau…

Ministras Algirdas Monkevičius patvirtino pedagogų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino nacionalinius mokytojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus 2020–2022 m. Prioritetai kaip tik orientuoti į šiuo metu kylančius iššūkius – skaitmeninis raštingumas, ugdymas atsižvelgiant į…

Švietimo lyderės Suomijos virtualaus mokymosi patirtys – kaip per naktį Lietuvoje pasivijome lyderius

Visose Lietuvos mokyklose įsibėgėjant mokymuisi nuotoliniu būdu, gan aiškiai ryškėja stipriosios tokio darbo pusės bei kylantys iššūkiai. Ar su tokiomis problemomis susiduria ir kolegos kitose šalyse? Kaip sekasi dirbti Suomijos,…

KTU mokslininkė: nuotolinis mokymasis – ar viską išmoksime?

Jau prabėgo ne viena karantino savaitė, ugdymo įstaigos perkėlė (kelia) mokymosi procesą į virtualią erdvę ir kovoja su iškylančiais iššūkiais. Ne vienas jų tenka ir besimokantiesiems. Nuotolinio mokymosi trūkumai, tokie…

Patarimai mokytojams ir tėvams, kaip padėti vaikams saugiai bei efektyviai mokytis internete

Lietuvoje prasidėjus nuotoliniam ugdymo procesui, vaikai ypač daug laiko praleidžia internete, o pamokų organizavimas virtualioje erdvėje kelia naujų iššūkių ir mokiniams, ir mokytojams. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu…

Karantino iššūkiai ir galimybės vienuoliktokų akimis

Neįprastas, keistas ir trikdantis laikotarpis... Daug klausimų, draudimų. O gal – galimybių? Stebėtina, kiek daug išmokome, kiek daug sužinojome per tokį trumpą laiką. Kiekvienas iš mūsų turime individualų santykį su…

Kokias skaitmenines priemones naudoja bendrojo ugdymo mokyklos?

Pirmąją nuotolinio mokymo savaitę 90 proc. mokyklų teigia jau įgyvendinusios visas suplanuotas veiklas ir visiškai įsidiegusios nuotolinį mokymą. Tai parodė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos balandžio 3–4 d. atlikta mokyklų…

Mokslininkas turi nuolat kelti klausimus

Kovo pradžioje Lietuvos mokslų akademijoje prof. Rimvydui Petrauskui įteikta Lietuvos mokslo premija, o balandžio 1-ąją jis perskaitė ir pasirašė priesaiką Vilniaus universitetui (VU) bei pradėjo eiti VU rektoriaus pareigas (dėl…

Priešmokyklinukų mokytoja: po trijų savaičių virtualaus ugdymo, mokiniai tapo daug savarankiškesni

Paskelbus karantiną, daugelis mokyklų Lietuvoje užvėrė duris. Tačiau ne visos ugdymo įstaigos atostogavo, dalis jų persikėlė į virtualią erdvę ir jau gali pasidžiaugti sėkmingo trijų savaičių skaitmeninio ugdymo patirtimi.  …

Darbuotojų teatras Šakių lopšelyje-darželyje „Klevelis“

Kūryba – natūrali gyvenimo dalis. Mūsų vaikai ir mes, suaugusieji, turime prigimtinį polinkį kurti, nes meninė saviraiška padeda geriau pažinti save, lavinti fantaziją, kūrybiškumą, padeda atsikratyti pasyvumo, sukelia teigiamų emocijų,…

Nemokamos interaktyvios priemonės ekonomikos mokytojams

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atveria galimybę visiems nemokamai naudotis elektroniniu vadovėliu „Ekonomika per 31 valandą“. Vadovėlis, kaip geriausia mokymo priemonė, apdovanotas Londono knygų mugėje ir „Templeton“ prizu Niujorke. Iš jo…

Nuotolinis mokymas ir mokymasis: kaip nepervargti?

Paskutinėmis kovo dienomis Lietuvoje prasidėjęs nuotolinis mokymasis atnešė į mokančiųjų ir besimokančiųjų gyvenimą naujų spalvų, naujų patirčių ir naujų išgyvenimų. Aplankė ir tebeaplanko įvairios emocijos: nuo džiugaus – „Aš galiu“,…

Nuotolinis ikimokyklinis ugdymas namuose – ne mitas

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl Covid 19 viruso, sustabdytas ikimokyklinio ugdymo procesas darželiuose, o ugdymą(si) rekomenduojama perkelti į namus, nuolat konsultuojantis su ugdytinių tėvais. Vis dažniau išgirstame apie ikimokyklinio nuotolinio ugdymo(si)…

Trys nuotolinio mokymosi iššūkiai: kaip juos įveikti

Pirmoji nuotolinio mokymosi savaitė tapo išbandymu visiems šio proceso dalyviams. Mokantis šiuo būdu gerokai svarbesnis vaidmuo tenka tėvams. Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) direktorius Stefanas Ruzas sako, kad sunkiausias…

Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo(si) galimybės

Mūsų visuomenė – diagnozių ir etikečių visuomenė: hiperaktyvus, turintis skaitymo sutrikimą, gabus, lėtas, greitas ir pan. Lengviau priklijuoti etiketę, nei pamėginti suprasti ir rasti būdų, padedančių specialiųjų poreikių turinčiam vaikui…

Vaikas namuose! Kuo jį užimti?!

Sugalvoti ką veikti su ikimokyklinio amžiaus vaiku namuose, o juo labiau, jei šeimoje jų keletas, visuotinio karantino metu – nemažas iššūkis tėvams. Mes, ikimokyklinio ugdymo mokytojos, turime daug idėjų, kuo šio…

Paskatinimas mokiniams, pagalba mokytojams: interaktyvūs naminių žingsnių iššūkiai

Nuo kovo 30 dienos visoje Lietuvoje ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad pamokos nuotoliniu būdu turės vykti iki tol, kol šalyje bus tęsis…

Nuotolinio darbo iššūkis – idėjų paieška

Viskas kartu – pavasaris, karantinas, Gandro diena, nuotolinio darbo iššūkiai – mus užklupo netikėtai, kaip perkūnas iš giedro dangaus. Pirmiausia reikėjo pamiršti save, savo padėtį ir nuomonę, kad galėtume pradėti…

Kai mokantis ir mokant užsuka nekviesti „svečiai“

Prasidėjus nuotoliniam mokymui ir mokymuisi, ženkliai padaugėjo piratinių prisijungimų. Kai kurie iš jų – įžeidžiančio turinio, kiti – atitraukiantys dėmesį, trukdantys susikaupti.   Piratiniai prisijungimai gali būti: pašaliniai asmenys, mokiniai.…

Pirmoji nuotolinio mokymo(si) savaitė įveikta

Apžvelgdama pirmosios nuotolinio mokymo(si) savaitės rezultatus, Šiaulių Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė džiaugiasi gerai suplanuotomis nuotolinio mokymo(si) veiklomis. Progimnazija nuosekliai dirba pagal planą, o mokyklos vizija – kiekvieno mokinio asmenybės…

Suvokti, būti ir mokytis. Kaip gyventi karantino sąlygomis?

Balandžio 2 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, siekdamas palengvinti pedagogų emocinę savijautą būnant karantine, surengė nuotolinį seminarą „Suvokti, būti ir mokytis. Kaip gyventi karantino sąlygomis?“ Seminarą vedė šalyje gerai žinomas…

Ikimokyklinio ugdymo įstaiga – patirtinio ugdymo(si) pradžių pradžia

Kovo 31 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ įvyko nuotolinė respublikinė konferencija „Ugdymas(is) iš patirties ir per patirtį edukacinėse aplinkose“. Konferencija numatyta 2020 m. įstaigos veiklos plane, nuostatai paruošti ir…

Studijos nuotoliniu būdu: ne tik sukelia, bet ir sprendžia problemas, ypač regionuose

Jau kurį laiką kasdienis gyvenimas pastebimai kėlėsi į virtualią erdvę – elektroninės parduotuvės, kino teatrų platformos, virtualios ekskursijos ir daugelis kitų veiklų tapo lengvai pasiekiamos sėdint namuose prie kompiuterio ar…

Kai kurios mokyklos nuotoliniu būdu dirba jau trečia savaitė – kokie įspūdžiai?

Lietuvai toliau gyvenant karantino sąlygomis, šią savaitę šalyje visos mokyklos įsijungė į nuotolinio ugdymo procesą. Nemažai daliai švietimo įstaigų, kurioms iki šiol su tuo mažai teko susidurti, tai buvo didelis…

„Žaidžiu ir mokausi“

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ kolektyvas džiaugiasi, kad nuotolinio darbo metu sulaukia grįžtamojo tėvelių ryšio. Šie dalijasi ne tik smagiomis, bet ir naudingomis veiklomis. Ugdytiniai atlieka mokytojų siunčiamas lavinamąsias užduotis: kuria, eksperimentuoja,…

 
 
 
To change your subscription, click here.