Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Iniciatyvūs mokytojai kuria naujus ugdymo būdus ir mokyklos tradicijas

Tęsiame straipsnių ciklą ir pasakojame apie mokyklose vykdomas netradicines veiklas. Šįkart pristatome Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos įgyvendinamas idėjas. Paskutinę mokslo metų savaitę tris dienas šioje ugdymo įstaigoje vyksta praktinė-tiriamoji veikla.…

Kaip mokyklose sustabdyti smurtą ir patyčias

Spalį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vyko ministro Algirdo Monkevičiaus inicijuotas susitikimas su Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos moksleivių sąjungos ir…

Mokyti taip, kad mokymą pakeistų mokymasis

Mokyti taip, kad mokymą pakeistų mokymasis – praėjusiais metais inovatyviausios pradinių klasių mokytojos apdovanojimą gavusios Astos Sakalienės tikslas. Anot jos, inovatyvus mokymas gali padėti atrasti mokymosi džiaugsmą, sukurti motyvuojančią aplinką…

Skelbiami geriausių trejetukai – kas iš jų taps inovatyviausiais mokytojais?

„Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų“ vertinimo komisija 7 apdovanojimų kategorijose atrinko po 3 mokytojus ir mokyklų vadovus, kurie keliauja į antrą atrankos etapą. Per jį su atrinktais nominantais vyks komisijos narių pokalbiai,…

Praktinės kūrybiškumo paieškos Komiksų centre

Spalio 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale esančiame Komiksų centre vyko edukacinė paskaita „Kur slepiasi mano kūrybiškumas?“. Sertifikuotas „Multiple Natures“ psichologinės analizės specialistas, karjeros konsultantas, lektorius Laurynas…

Išdalintos pirmosios Lietuvoje „meikerių“ stipendijos

Lietuvoje „meikerių“ judėjimas įgauna pagreitį, sparčiai auga ir šių atstovų bendruomenė, kurios gretas papildo proaktyvūs ir gebantys kurti jaunuoliai. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“…

Kviečiame į konferenciją „Mokyklos (ne)standartas“

Beveik prieš metus „Renkuosi mokyti!“ sukvietė švietimo bendruomenę ir visus, kam rūpi vaikas ir mokykla, į konferenciją „Mokytojo (ne)standartas“. Šįkart lapkričio 14 d. 14–17 val. vėl kviečiame susitikti Vilniaus rotušėje…

Akcija „Sveikatos lobiai „Pasakoje“

Spalio 14–18 d. Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė dalyvavo akcijoje „Sveikatos lobiai „Pasakoje“. Šventė prasidėjo šiltomis, rudeniškomis nuotaikomis, o pedagogės Justina, Lina, Skaistė drauge su visuomenės sveikatos specialiste Jurgita ir judesio…

Patirties sklaida ugdant gabiuosius

Kviečiame pasiklausyti kitos šalies patirties, vykdant itin gabių vaikų ugdymo programas. Šįkart – Indijos mokslininko dr. Narayano Desai, įkūrusio programą itin gabiems vaikams iš vargingai gyvenančių šeimų. Daugiau apie programą –…

Vokietijos lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminaras

Spalio 19–20 d. Renhofo pilyje vyko Vokietijos lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminaras „Efektyviausi lietuviškos tapatybės išlaikymo ir perdavimo būdai“. Jį organizavo Vokietijos lietuvių bendruomenės (VLB) valdybos narė lituanistinio švietimo…

Mokomės kitur

Mokslo metams įsibėgėjus Tauragės r. Batakių pagrindinė mokykla tęsia tarptautinio projekto „Open Doors – Open Minds to the Future“ veiklas. Šiuo projektu ieškome optimalių darbo metodų netradicinėje aplinkoje ir išbandome…

„Erasmus+“ projekto „Pareikalauti savo ateities“ dalyvių susitikimas Kaune

Spalio 17–18 d. Kaune vyko „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo strateginių partnerysčių projekto „Pareikalauti savo ateities“ (angl. „Claim Your Future“) tarptautinis dalyvių susitikimas. Į jį susirinko partneriai iš šešių šalių: Nyderlandų,…

Plečiamos profesinio mokymo galimybės pameistrystės forma

Siekiant didesnės darbo rinkos ir profesinio mokymo dermės skatinamas profesinis mokymas darbo vietoje. Daugės mokinių, profesinę kvalifikaciją įgyjančių pameistrystės būdu. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymu Vyriausybė patvirtino profesinio mokymo…

Pozityvus švietimas ugdymo(si) rezultatams

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius 2019–2020 m. laikotarpiu įgyvendins projekto „Pozityvus švietimas ugdymo(si) rezultatams“ suplanuotas veiklas. Skyrius yra projekto koordinatorius, partneriai: Akademijos Ugnės Karvelis, Piliuonos, Babtų,…

Kviečiame į švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2019“

Lapkričio 22–23 d. į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ kviečia 9-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“. Šių metų parodos tema „Mokomės drauge“. Per dvi dienas bus galima aplankyti daugiau…

Išriedėjo dviratukas, o jį vijos paspirtukas

Rugsėjo–spalio mėnesiais Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu vykdė pirmąsias 2019–2021 m. įgyvendinamo projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklas. Per jas vyko ugdytiniams patrauklūs, jų žinias ir…

Ačiū už galimybę ieškoti ir atrasti!

Birželį ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas išlydėjo kurti, inicijuoti ir skatinti pokyčius pasirengusią ketvirtąją projekto „Lyderių laikas“ magistrų laidą. Taikomosios organizacijos psichologijos modulio ir Švietimo lyderystės programos vadovė Margarita Pilkienė…

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai pasakoja apie Vytauto vardą

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje kiekvienais metais spalio 27 d. prisimenamas Vytautas Didysis. Tą dieną skaitomas mokyklos metraštis ir džiaugiamasi praėjusių metų darbais ir pasiekimais. Kasmet didžiuojamasi tarptautinių, šalies ir Trakų…

Lauko pedagogika padeda užsieniečių vaikams sklandžiau adaptuotis

Nepatirta pedagogikos kryptis, padedanti spręsti atskirties dėl kalbos, pabėgėlio statuso klausimus ir vaikų karus klasėse paversti komandiniu darbu, – taip bendrą darbą „Erasmus+“ projekte su Lietuvos ir Didžiosios Britanijos lauko…

Projektinė veikla skatina pažinti savo šalį

VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus, vykdydamas „Erasmus+“ projekto „Aš labai myliu savo šalį“ (angl. „I’m Really Proud of my Country“) veiklas, suteikia galimybę vaikams geriau pažinti savo šalį, jos…

Neišdildomi įspūdžiai iš tarptautinio „Erasmus+“ seminaro Suomijoje

Rugsėjo 30 d. – spalio 2 d. Turku mieste, Suomijoje, vyko „Erasmus+“ programos TBV kontaktinis seminaras „Mokslo ir gamtos stebuklų tyrinėjimas (ankstyvasis vaikų ugdymas ir priežiūra)“ (angl. „Exploring the wonders…

„Būk aktyvus su „Erasmus+“ Panevėžio miesto gimtadienio šventėje

Rugsėjo 6–8 d. Panevėžyje šurmuliavo 516-asis miesto gimtadienis. Šįmet šventei buvo pasirinktas šūkis „Panevėžys juda!“, siekiant pabrėžti, kad miestas tikrai juda į priekį ir keičiasi atsinaujindamas, statydamas, aktyviau gyvendamas. VšĮ…

Kaip susipažinti su M. K. Čiurlioniu? Kompozitoriaus, dailininko ir visuomenės veikėjo gyvenimo ir kūrybos keliu

2020-aisiais minėsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-ąsias gimimo metines. Siekiant įprasminti šią datą, turiningai suplanuoti ugdymo(si) turinį bei pasiūlyti pradinio ir pagrindinio ugdymo pakopų meninių disciplinų pedagogams pamokų turinio apie M.…

Edukologinė novelė apie pamoką: ar pamokose mokome mokytis savivaldžiai?

Įvadas, arba keletas pastebėjimų apie pamoką ir didaktikos tyrimus Lietuvoje   Pamoka, joje vykstančios kasdienės mokinių ir mokytojų veiklos, jų tikslingumas, ryšys su mokinių pasiekimais ir pažanga nėra tos temos,…

 
 
 
To change your subscription, click here.