Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Dailės palytėtas žmogus į pasaulį žvelgia kitaip…

Metų mokytojo apdovanojimą pelniusi dailės mokytoja ekspertė ir Ignalinoje įsikūrusios Dailės studijos vadovė Nijolė TRINKŪNIENĖ, gavusi kvietimą interviu, kuklinosi ir juokėsi, kad pasijuto kaip žvaigždė. Vis dėlto aktyvios pedagogės darbai…

Namų mokymą išbandžiusi Irmina: kai pedagogai dirba iš širdies, vyksta stebuklai

Šeduviškei Irminai Beneševičiūtei likimas pagailėjo ūgio, bet su kaupu atseikėjo dvasios stiprybės. Ji ne tik baigė aukštąją mokyklą, įgijo magistro laipsnį, rašo mokslinius straipsnius, bet ir padeda kitiems negalią turintiems…

Integruoto ugdymo savaitė „Čia viskas sava“

Sužinoti, atrasti, tyrinėti ne vadovėliuose aprašytą teorinę medžiagą, bet supančią aplinką Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5–8 klasių mokiniai galėjo birželio 10–14 d. per organizuotą integruoto ugdymo STEAM veiklą. Filosofas Antanas Maceina…

Birželį pasitiko naujomis veiklomis

Mokiniams birželis ypatingas tuo, kad prasidėjus vasarai ir karščiams didžiąją mėnesio dalį, beveik iki dienų trumpėjimo pradžią žyminčių Joninių, jie dar turi mokytis. Dideli karščiai mėnesio pradžioje paskatino švietimo bendruomenę…

Iš Jungtinės Karalystės kilusi programa ugdo Lietuvos jaunimą

Edinburgo hercogo tarptautinės apdovanojimų (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award, DofE) programos ceremonijoje, kuri vyko birželio 19 d. Vilniuje, sidabro ir bronzos ženkleliais bei tarptautiniais sertifikatais apdovanoti 154 jaunuoliai…

Svajonių profesijas pristatė ir vaikai, ir tėvai, ir seneliai

Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ priešmokyklinio ugdymo grupėje nuo rudens vykdomas „eTwinning“ projektas „Mano svajonių darbas“ (angl. „My Dream Job“) sudomino ne tik vaikus, bet ir tėvus bei senelius. Projekto dalyviai –…

Projektas „Aš – žmogus, tu – žmogus“

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje ugdosi specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai. Norėdama pasiekti, kad vaikai daugiau kalbėtų, suvoktų apie save kaip žmogų, geriau įsisavintų vaizdinius ir pavadinimus, organizavau integruotą…

Mokytis keliaujant

Mokykloje mokantis kalbų, matematikos, geografijos, istorijos, informacinių technologijų ir kitų mokomųjų dalykų mokiniams dažnai reikia pasitelkti vaizduotę ir sukurti naujus psichologinius darinius: vaizdinius, garsus, jausmus. Vaikams kyla klausimų: „Kam man…

Ateities kompetencijos, lemsiančios sėkmingą profesinę karjerą

Mokyklos suolus jau seniai užėmė Z kartos jaunimas, kuris artimiausiu metu ateis į darbo rinką išsiskirdamas iš kitų kartų pasitikėjimu, drąsa, komunikabilumu ir siekiu būti nepriklausomiems. Profesinės mokyklos, kaip ir…

Vaikai – spalvų draugai!

Vilniaus lopšelio-darželio „Spragtukas“ „Gaidelių“ grupės ugdytiniai (3–4 metų vaikai) ir ikimokyklinio ugdymo pedagogės Nadežda Jevstafjeva ir Natalja Bičkauskienė gegužės mėnesį vykdė projektą „Vaikai – spalvų draugai“. Prie projekto įgyvendinimo aktyviai…

Ką pasirinkti: investuoti pinigus į ugdymą ar sienas?

Gegužės 20–25 d. Vilniaus „Genio“ progimnazijoje per mokytojų kvalifikacijos tobulinimo stažuotę „Į vaiko asmenybės ūgtį orientuotos mokyklos principai“ stažuotojams buvo sudaryta galimybė stebėti ugdymo procesą ir susipažinti su visos dienos…

Nauja edukacinė aplinka gimnazijoje – sporto aikštelė

Geros mokyklos koncepcijoje rekomenduojama pereiti prie „klasių be sienų“: ugdymo procesui panaudoti koridorius, holus, bibliotekas, mokyklos kiemus, kitas vidines ir išorines įstaigos erdves. Skatinama didesnį vaidmenį skirti mokyklos kiemui, mokymuisi…

Paimk knygą!..

Gyvename išmaniųjų technologijų pasaulyje. Dabartinis jaunimas yra linkęs su atlaidžia šypsena ar net pašaipėle kalbėti apie „priešistorinius senelių laikus“, kai tekdavo keliauti į biblioteką, vartyti storiausias knygas. Dabar – Internetas…

Kodėl verta eiti į žygį? Keletas minčių vasarai

Mūsų varikliai perkaitę, reikia jungti aukštesnę pavarą ugdymo procese. Pavargome nuo ilgų tekstų, programinių ir biurokratinių kalbų, koncepcijų, teorinių prieigų ir kitko. Tai objektyvus faktas, kuris reiškiasi per mūsų nuovargį,…

Veiklos edukacinėse erdvėse – mokinių kūrybiškumui

Paskutinioji pavasario diena Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) sutapo su vykusiu netradiciniu seminaru „Ekologinio ir sveikatingumo ugdymo patirtis mokyklų edukacinėse erdvėse specialiųjų poreikių mokiniams“.   Mokinių tėvams (globėjams,…

Augu su knyga

O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį, savo šalį stebuklingą, kur žiedais į žemę sninga, kur žvaigždėm į žemę lyja… (Janina Degutytė)   Šiuolaikinis gyvenimo tarpsnis vis dažniau knygą…

Ką duoda programa „Erasmus+“ Europos ir Lietuvos aukštosioms mokykloms

Nauji nepriklausomi tyrimai patvirtina, kad ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa „Erasmus+“ labai prisideda ne tik prie studentų asmeninio ir profesinio gyvenimo sėkmės, bet ir prie inovacijų diegimo aukštosiose…

Meilė gyvūnams suvienija

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 d. vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“, kurios tema „Sąmoningas jaunimas – gyvūnų viltis“. Organizuojant šią konferenciją, siekta dalytis mintimis, kaip mokyklose ugdyti sąmoningą jaunimą,…

Popierinių lėktuvėlių skrydis

Kasmet gegužės 26-ąją Jungtinėse Amerikos Valstijose švenčiama nacionalinė popierinių lėktuvėlių diena. Ją minint paprastai rengiami susibūrimai, per kuriuos dalyviai iš popieriaus lanksto lėktuvėlius ir leidžia juos į orą. Šiaulių lopšelis-darželis…

Tarptautinio socialinio verslumo konkurso laimėtojai – Šiaulių miesto gimnazistai

Kovo–gegužės mėnesiais asociacija „Karjeros kodas“ kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje ir tarptautine karjeros ugdymo programa „Start Strong“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto programa „ChangeMakersON“…

 
 
 
To change your subscription, click here.